Back to Question Center
0

Семантска Акции 5 Суштински Приклучоци Видови Секој WordPress Сајтови

1 answers:

WordPress е најпознат и најдобар систем за управување со содржини и нуди незаменлива флексибилност за почетници и експерти. Лесно е да се користи и може да се користи за креирање на основни и напредни веб-страници. Дури и ако не сте професионален веб развивач, можете да го користите WordPress за да креирате професионални сајтови. Има повеќе теми и приклучоци за да изберат, но најневеројатни и есенцијални типови на приклучоци се опишани подолу од Рајан Џонсон од Semalt .

Безбедносни приклучоци:

Безбедноста против ботови и хакери треба да биде главен приоритет на кој било вебмастерот овие денови. Мора да чувате нешто на место за да ги спречите нормалните напади - archie luxury panerai black. За среќа, постојат некои основни и напредни приклучоци за да ја осигурате безбедноста на интернет. Wordfence е еден од најдобрите и најкорисните приклучоци до денес. Тоа помага да се заштити вашата веб-страница и е достапна и за бесплатни и за платени верзии. Овој приклучок има за цел да ви биде решение за се-во-едно-сигурносно решение и лесно може да ги блокира нападите со брутална сила блок и обидите за најавување за конкретни земји.

Приклучоци за резервни копии на податоци:

Повеќето од хостинг компании чуваат бекап за своите клиенти, но не можеме да зависат од нив поради загриженоста за приватноста. Ако не сакате да бидете во позиција да ги изгубите вашите податоци, треба да инсталирате резервен приклучок во WordPress што е можно поскоро..Најпознатиот додаток кој можете да го пробате е Backup Buddy. Тоа е неверојатно лесна алатка која ви овозможува да планирате неделни, дневни и месечни резервни копии. Таа има способност да ги зачува вашите датотеки онлајн и офлајн, а главната предност на овој приклучок е дека нејзината претплата е само 70 долари. Ова ви овозможува да складирате датотеки до 1GB. И ако сакате бесплатен приклучок, можете да пробате BackWPup.

Приклучоци за оптимизација на пребарувачот:

Ако сакате да привлечете многу луѓе на вашиот сајт и сакате да го оптимизирате за резултатите од пребарувањето, мора да пробате додатоци за оптимизација за пребарување во WordPress. SEO или оптимизација на сајтови е важно да ги привлечете луѓето кон вашите веб-страници и можете да користите различни приклучоци за да ги завршите работите. WordPress SEO од Yoast е најдобар и најточен приклучок. Тоа е сеопфатно решение за сите ваши проблеми поврзани со оптимизација. Тоа ви помага да вметнете оптимизиран наслов, опис, клучни зборови и мета тагови на вашите веб-страници лесно и заштедува многу време.

додатоци за социјални медиуми:

Веб-страниците на социјалните медиуми го револуционизираа начинот на кој ги споделуваме статиите на интернет и станаа составен дел на светската мрежа. За поголемиот дел од веб-сајтовите, движењето на сообраќајот од социјалните медиуми е лесно, и можете да ги искористите приклучоците за социјалните медиуми. Копчињата за споделување од AddToAny е сеопфатен и широко користен додаток. Тоа е индивидуализира и ви овозможува да споделувате содржини на веб-страниците на социјалните медиуми лесно. Вие исто така може да се обидете со лесни копчиња за социјално споделување за WordPress која има десетици опции и функции за да добиете корист.

Приклучоци за анализата:

Ако сакате да го следите квалитетот на сообраќајот на вашиот веб-сајт, можеби сакате да користите Google Analytics. Меѓутоа, ако сакате попрецизни и инстант извештаи, треба да инсталирате додаток на WordPress што е можно порано. Google Analytics е далеку најдобро решение за анализа на интернет. Тоа е бесплатно и инстант да се интегрираат со вашиот WordPress сајт. Можете да ги следите сите врски, да добивате увид во реално време и да извршите тестирање на A / B користејќи ја оваа програма.

November 29, 2017