Back to Question Center
0

Semalt: WordPress типови на сајтови - Најосновен и познат

1 answers:

Додека WordPress нуди тони карактеристики и опции, сè уште има многу функционалности кои недостасуваат од неговото јадро. Најдобар и најбрз начин да ги пополните сите исчезнати делови е да се добие вистинскиот вид на приклучоци. Приклучоците WordPress нудат различни видови на опции и прилагодување за веб-администратори и блогери. Со повеќе од 42 - commercial appraisal services.000 опции во WordPress Plugin Directory, нема да ви биде лесно да го направите вистинскиот избор. Значи, тука имаме колекција на бесплатни и премиум додатоци на WordPress. Тие дефинитивно ќе ви помогнат да ја искористите страницата од добро до најдобро.

Оливер Кинг, менаџер за успех на клиентите на Semalt , вели дека дури и кога не сте развивач на кец, можете да креирате своја веб-страница користејќи ги овие додатоци на WordPress.

1. Резерви Бад

Овој платен додаток на WordPress чини најмалку 80 долари секоја година и помогна да резервира повеќе од две веб-страници во исто време. Поради нејзината способност да закаже резервни копии и испраќање на датотеки до познатиот уред за складирање на облак, овој приклучок нема да дозволи вашите датотеки да изгубат кога вашиот сајт не функционира правилно. Ова ви овозможува да изберете од различни опции за резервна копија, што значи дека можете да го кажете каде сакате да ги зачувате датотеките во вашата база на податоци. Од објавите и страниците до вашиот коментар и поставувања, можете да зачувате се што е зачувано. Додека веб хостинг компании имаат тенденција да се врати на вашите датотеки, не можете да се потпрете на нив поради нивните ограничени опции. Ако не сакате да одите со додатокот на Backup Buddy, може да пробате VaultPress или Duplicator.

2. Wordfence безбедност

Најдобриот дел е тоа што овој приклучок е достапен и во бесплатни и премиум верзии. Wordfence Security е се-во-едно раководство кое го штити вашиот WordPress сајт од вируси и малициозен софтвер..Исто така, помага да се блокираат напаѓачите на брутална сила и има вграден огнен ѕид со опсежни карактеристики. За мали веб-сајтови, бесплатна верзија на Wordfence Security е добра, но за големите веб-страници, нејзината платена верзија е најпогодна. Можете да ги спречите сомнителните обиди за најавување на вашиот сајт користејќи го овој приклучок, а некои од неговите алтернативи се iThemes Security и Login LockDown.

3. Гравитациски форми

Тоа е еден од најдобрите и најпознатите комерцијални WordPress приклучоци до денес. Во принцип, овој приклучок ќе создаде Контакт формулари за вас. На сложеното ниво, овој приклучок ќе скрие и прави полиња за вашиот сајт во зависност од тоа како вашите посетители ќе одговорат. Можете исто така да прифатите плаќања преку интернет, да ги поттикнете корисниците да се претплатите на листата на MailChimp и да извршат други слични задачи со овој приклучок. Платената верзија чини 39 долари и има многу додатоци. Некои од неговите алтернативи се формуларот за контакт 7 и формата за брза сигурност.

4. Копчиња за споделување од AddToAny

За неколку месеци, сајтовите на социјалните медиуми станаа задолжителен дел од нашиот живот. Со копчињата за споделување, можете лесно да ги прилагодите линковите на социјалните медиуми кон вашата веб-страница на WordPress. Тој е високо прилагодлив и корисен во однос на неговите услуги и опции. Постојат повеќе од сто услуги за ангажирање на вашите посетители и добивање на многу посети на вашата содржина. Можете лесно да одберете опциите на социјалните медиуми кои сакате да се појавуваат на вашиот сајт. Некои од најдобрите алтернативи се Shareaholic и Share Buttons од AddThis.

5. WordPress оптимизација

Кога станува збор за SEO, не постои подобар избор од Yoast. Тоа е најдобриот и најпознат WordPress приклучок. Ќе добиете опции како оптимизација на страница-по-страница, категории и опции за изглед. Исто така можете да додавате навивачки навики, автоматски генерирани карта, поставувања за социјални медиуми и други работи на вашата WordPress страница користејќи го овој приклучок за оптимизација. Некои од неговите алтернативи се сите во еден оптимизација пакет и оптимизација Ultimate.

November 29, 2017