Back to Question Center
0

Semalt: WordPress 10 најпознатите додатоци во 2017 година

1 answers:

Приклучок за WordPress е одговорен за проширување на функционалноста на веб-страница. Таа, исто така додава нови функции на е-трговија сајтови и блогови и е напишана во PHP програмски јазици. Приклучоците ни олеснуваат да додаваме нови работи, бои и распоред на нашите веб-страници.

Изборот на најдобриот WordPress приклучок може да биде вознемирен, но тука Френк Абањале, врвен специјалист на Семалт , дискутираше за 10 најпознати WordPress приклучоци оваа година.

1. WordPress оптимизација од Yoast

Тоа е еден од најпознатите и широко се користи WordPress додатоци од Yoast. Овој приклучок за оптимизација помага да додавате наслови и описи на објавите на вашиот блог и ви овозможува да додавате отворени графикони и мета податоци. Исто така можете да направите анализа на вашата страница, да објавите xml sitemaps и да направите многу повеќе со овој сеопфатен приклучок.

2. BackupBuddy

BackupBuddy е лесен за користење и пријателски WordPress додаток. Ова ви овозможува да направите резервни копии на вашите датотеки и ви помагаат да ги распоредите вашите статии. Покрај тоа, BackupBuddy помага да ги заштити вашите веб-содржини од крадци и вируси. Ги чува вашите датотеки складирани во облакот и другите спомени.

3. W3 Вкупно кеш

Брзината на вашата веб-страница е многу важна за подобрување на пребарувач рангирање. Со W3 Total Cache, можете да ја максимизирате брзината на вашиот сајт и да го намалите времето за вчитување, што дефинитивно ќе ја намали вашата стапка на отскокнување.

4. WPForms

WPForms е еден од најефективните и најдобри приклучоци до денес..Тоа им помага на влечење и пуштање на онлајн форми градители и ви овозможува лесно да креирате e-mail претплата форма, форма за плаќање, форма за нарачка и други видови на онлајн форми. Нејзината бесплатна верзија е добро да се оди со, но исто така можете да ја пробате платената верзија.

5. ОптинскиМонстер

Ако сте е-пошта или продавач на социјални медиуми, можеби ќе сакате да пробате OptinMonster. Тоа е одличен и неверојатен WordPress додаток и широко користен од бизнисмени. Ова ви помага да го зголемите бројот на претплатници на е-пошта и да ги претворите вашите претплатници во среќни купувачи.

6. Измени проток

Со Edit Flow, можете да ги уредувате вашите претходно напишани статии за кратко време. Овој додаток за WordPress ви помага редовно да управува со уредувачките календари, коментари и блогови. Можете да ги прилагодите своите поставувања според вашите барања и да планирате маркетинг на содржина стратегија за најдобри резултати.

7. Soliloquy

Тоа е безбедно да се каже дека Soliloquy е најдобар WordPress додаток за одговора веб-сајтови. Ова ви овозможува да ги зголемите перформансите на вашиот сајт без да го повредувате неговото оптимизација. Приклучокот е лесен за инсталирање и е спакуван со различни лизгачи и блејзери кои можете да ги изберете.

8. Сукури

Sucuri е сеопфатен приклучок кој ви помага да ја следите безбедноста и сигурноста на вашата веб-страница. Ако сакате да ги спречите хакерите или вирусите да ги напаѓаат своите сајтови, треба да го добиете Sucuri бидејќи нуди разни предупредувања во реално време, безбедносни скенери и услуги за отстранување на малициозен софтвер.

9. Пловечки социјален бар

Пловечки социјална Бар е еден од најдобрите социјални медиуми приклучоци. Таа е совршена за вашите WordPress сајтови и има безброј опции за социјални медиуми. Овој додаток ви овозможува да додадете корисни линкови на социјални медиуми за да се вклучите се повеќе и повеќе корисници.

10. Дискусија

Овој стандарден WordPress приклучок има многу опции и ги раководи коментарите на вашиот сајт. Тоа е додаток кој коментира за трети лица, кој не влијае на вашиот сервер и извршува различни задачи Source .

November 29, 2017