Back to Question Center
0

Semalt: веб-страници на WordPress типови што можете да ги креирате

1 answers:

WordPress е еден од најпопуларните системи за управување со содржини и помага да се изградат професионални веб-страници и блогови. Врз основа на неодамнешните статистички податоци, WordPress се користи од повеќе од седумдесет проценти блогери и веб-администратори низ целиот свет. Пред да изградите сайт, ќе ви треба име на домен и хостинг. Конечно, сите достапни алатки, теми и приклучоци ќе ви овозможат да развиете фантастичен веб-сајт, почнувајќи од личните блогови до познатите онлајн марки.

Оливер Кинг, водечки експерт за Семалт , предлага да ги разгледате видовите на веб-страници што можете да ги креирате користејќи WordPress.

1 - submariner replica. Блог и лични сајтови

WordPress започна своето патување како едноставно блогирање платформа и еволуираше во моќниот систем за управување со содржини. Во последните неколку години, стотици до илјадници лични веб-сајтови и блогови се изградени со помош на WordPress. Тие се повеќе полирани, зрели и софистицирани од било кога и може да научите многу од овие блогови. Wordpress има многу алатки и теми за да изберат, и лесно може да се развие личен блог или сајт.

2. Бизнис веб-страница

За бизнисмените и брендовите, WordPress е најдобриот и најпогодниот начин да се развијат професионални веб-страници за неколку минути. Речиси сите големи брендови и компании веќе користат WordPress за да ги напојуваат своите сајтови бидејќи им дава многу шанси да го развијат својот бизнис.

3. e-commerce веб-страниците

Вордпрес станаа решенија за помош и помогнаа да се изградат сајтови за е-трговија. Нејзините страшни приклучоци и теми го олеснуваат развојот на сајтови по ваш избор. Некои од познатите додатоци се WooCommerce, WPE Commerce и Easy Digital Downloads, кои помагаат да го претворите вашиот сајт во целосно функционална и сеопфатна е-трговија платформа. Исто така, ви помага да прифаќате плаќања преку интернет, да управувате со пописот, даноците, превозот и вашите клиенти под еден покрив..

4. Работа одбор

Ако барате да развиете онлајн одбор за работни места, може да пробате да го користите WordPress. Некои познати веб-сајтови како Problogger и Smashing Magazine користат WordPress за да развијат убави сајтови. Овој систем за управување со содржини ни овозможува да креираме работни табли каде што работодавачите лесно можат да ги објават огласите за работа, а професионалците можат да аплицираат онлајн.

5. Бизнис директориум

Исто како и работни табли, постои голема побарувачка за деловни именици, а WordPress има широк опсег на приклучоци за бизнис директориуми кои можете да ги изберете. Можете исто така да креирате веб директориуми кои нема да бидат ограничени на еден бизнис.

6. Веб-страница за прашања и одговори

Ако барате да креирате размена на Stack Exchange, Quora и Yahoo Answers, WordPress може да ја олесни работата. Комбинирајте ги различните алатки и приклучоци за овој систем за управување со содржини и започнете со просперитетна онлајн заедница.

7. Непрофитни и религиозни веб-страници

Со WordPress, тоа е брзо и лесно да се создаде висок квалитет на непрофитни и религиозни сајтови. Таа има некои специфични приклучоци, и можете лесно да ги додадете формулите за донирање и формирање пари. Исто така, можете да прифатите донации преку PayPal, и сето ова е поради WordPress.

8. Портфолио веб-страниците

Ако ви треба најдобро место за да го покажете своето портфолио, треба да го додадете на вашата веб-страница на WordPress. Ова е единствениот систем за управување со содржини кој ви помага да создадете прекрасни галерии за слики и неверојатни лизгачи, така што светот ќе се запознае со вашата креативност и талент.

9. Купони веб-страниците

Ако сакате да заработите affiliate комисии од стотици до илјадници сајтови кои нудат специјални попусти за нивните производи и услуги, треба да креирате своја сопствена забава веб-страница и да започнете. Wordpress ви овозможува да додадете, управувате и истекувате купони онлајн. Вие исто така може да гласате и да гласате на вашите купони, и сето тоа се прави преку административниот панел на WordPress.

10. Аукција веб-страниците

Ако сте во потрага за веб-сајт како eBay, каде аукции се одржуваат секој ден, можете да го користите WordPress да се создаде вашиот целосно функционална аукција сајт. Корисниците можат да конкурираат, да вршат плаќања преку своите сигурни опции и многу ќе заработите од аукција.

November 29, 2017