Back to Question Center
0

Semalt: Приклучоци за специфични веб-страници на WordPress

1 answers:

Ако неодамна сте изградиле веб-сајт, важно е да го прилагодите, да ги смените поставките и да инсталирате неколку приклучоци за страници. Во повеќето случаи, луѓето не знаат како да користат приклучоци за веб-страници и како да ги напишат фрагментите на PHP кои можат да влијаат врз однесувањето на нивните веб-страници. Како општо правило, работите што гарантираат да му дадат на вашиот сајт привлечен и професионален изглед им треба најголемо внимание, а приклучоците се основни работи, бидејќи тие помагаат да се промени севкупниот изглед на страницата и да се направи поудобен и корисен за корисниците.

Александар Пересунко, менаџер за успех на клиентите на Semalt , овде дава некои корисни прашања во врска со ова.

Ако сметате дека додатокот специфичен за веб-локацијата не функционира добро со горенаведениот код, треба да го преземете и инсталирате од директориумот за додатоци на WordPress и да ги организирате работите во согласност со вашите деловни барања.

November 29, 2017
Semalt: Приклучоци за специфични веб-страници на WordPress
Reply