Back to Question Center
0

Semalt: Предности на WordPress Plugins

1 answers:

WordPress додатоци се највозбудливите и корисни очекувања за секој вебмастерот или блогер. Преку приклучок, развивачите на веб и дизајнерите лесно можат да ја додадат функционалноста и интерактивноста на веб-страницата надвор од неговата статичка содржина прикажана на сите страници. Без разлика дали треба да создадете едноставен формулар за контакт, видео игра или блокатори на спам и лизгачи за содржина, приклучоците се лесен и моќен начин да ги завршите работите.

Овде Рос Барбер, врвен експерт Семалт , разговараше за 10 најдобри предности на додатоците на WordPress.

1. Приклучоците се едноставни за употреба

Приклучоците WordPress се едноставни за користење и имаат интуитивен интерфејс што ги прави значајни за сите типови на веб-страници - nachtstrom eone. Можете лесно да додавате блог постови, слики и интерактивни страници на вашиот веб-сајт и сето тоа е лесно да се направи, земајќи само неколку минути и намалување на времето на форматирање.

2. Лесен за пристап од сите уреди

Најдобриот дел е тоа што додатоците на WordPress може да се пристапи од било кој уред. Без оглед на тоа дали користите лаптоп или паметен телефон, можете лесно да уредувате или да инсталирате / активирате додаток и да пристапите на вашиот веб-сајт, откако ќе биде поврзан на интернет.

3. Нема потреба од HTML уредувања

Откако ќе го инсталирате релевантни додатоци на WordPress, не ви е потребен HTML editor или FTP софтвер за да ги завршите работите. Овие приклучоци се подеднакво добри за статични и нестатични веб-страници, и не мора да ги уредувате HTML-кодовите откако сте го инсталирале приклучокот.

4. Компатибилен со пребарувачите

Приклучоците WordPress се компатибилни со пребарувачите, особено со Google и Yahoo, и го олеснуваат подобрувањето на перформансите на вашиот сајт. Дополнително, сите страници, слики, мислења, наслови и описи се индексираат во текстуалната декорација резултатите од пребарувањето поради овие додатоци, бидејќи тие ви помагаат да го оптимизирате вашиот сајт на подобар начин.

5. Контрола на веб-страница и промена на својот изглед

Повеќето веб-администратори и блогери немаат идеја дека додатокот на WordPress може да им помогне да го сменат изгледот на нивните сајтови. Тоа значи дека можете да користите што повеќе приклучоци за двете конвенционални и неконвенционални веб-страници.

6. Прилагодени дизајни

Едно од главните барања на денешните корисници е прилагодување. Сите ние бараме платформи кои ни овозможуваат да развиеме сеопфатни сајтови. Приклучоците на WordPress овозможуваат да се вклучат се повеќе и повеќе корисници на нашите блогови и веб страни.

7. Подготвен за користење

Вистина е дека самото блогирање е возбудлива работа и не можете да си дозволите да развиете свои приклучоци. Во такви околности, лесно можете да ги инсталирате додатоците на WordPress и да започнете со вашата веб-содржина. Тие имаат различни способности и функции, така што вашата работа ја прават удобна и брза.

8. Подобрување на функционалностите со правилен избор

Бидејќи има широк спектар на додатоци на WordPress, лесно е секој да ги подобри функционалностите на страницата или блогот со вистинскиот избор. Можете да додадете колку што е можно повеќе или помалку приклучоци на вашиот сајт и да изгледате професионално и подобро отколку порано.

9. Приклучоците помагаат да се зголеми вашиот бизнис

Апсолутно е точно дека приклучоците на WordPress помагаат да се зголеми вашиот бизнис. Ако вашата страница е професионално дизајнирана и е ангажирана, очигледно е дека се повеќе и повеќе посетители ќе се претворат во среќни клиенти.

10. Можност за повеќе корисници

Како админ, можете да додадете како многу корисници на вашиот WordPress веб-сајт што сакате. Можете да им доделите различни улоги и да им дадете различни власти со користење на додатоците на WordPress.

November 29, 2017