Back to Question Center
0

Semalt: Најдобар начин за запирање на Pop-Up реклами

1 answers:

Google прави одлична работа за одржување на прозорците во прозорци под контрола. Тоа е причината зошто морињата на pop-up прозорци кои го напаѓаат нашето искуство во прелистувањето укажуваат на некои големи проблеми. За среќа, постојат многу начини да се справи со овие досадни и иритирачки реклами. Да се ​​ослободиме од несаканите и чудни скокачки прозорци и рекламата со банери е двонасочна процедура - faretti a led per esterno con crepuscular clouds. Прво, треба да отстраните било кој adware или малициозен софтвер од вашата машина. Второ, треба да го користите екстензија на прелистувачот за да ги блокирате рекламните скокачки прозорци и банери. Некои други работи што треба да ги имате на ум се наведени подолу.

Чистење на прозорците:

Лиза Мичел, стручњак од Semalt , објаснува дека ако ја стартувате AVG антивирусната програма и дека престана да функционира правилно, треба да барате друга рекламна или анти-малверска алатка. Повеќето експерти препорачуваат Malwarebytes Anti-Malware, што е добро во борбата против малициозен софтвер и отстранување на досадни pop-up реклами од вашиот систем. Друга слична програма за која може да се обидете и за Windows 7 и за Windows 8, е Adplerer на Xplode, која ги насочува сите оние алатки, напаѓачи на прелистувачи и реклами кои создаваат скокачки прозорци во голем број. Постои лажна и нелегална верзија на AdwCleaner која ќе ве замоли да платите нешто за отстранување на скокачки прозорци и реклами. Вие не треба да се одлучите за тоа и да ја преземете само вистинската верзија на оваа алатка..

Додатоци на прелистувач:

За проверка на екстензии и додатоци во Windows 7 и Windows 8, треба да кликнете на иконата од горната страна и да кликнете на опцијата Add-ons од нејзиното опаѓачко мени. Сите додатоци имаат одделни копчиња за Disable, Remove и Опции области. Вие само треба да кликнете на копчето Оневозможи и да запрат малициозен софтвер и досадни pop-up реклами да се појавуваат во вашиот оперативен систем. Друг метод за намалување на бројот на pop-up реклами во Windows 7 и Windows 8 е со инсталирање на софтверот Ublock Origin. Програмата е презентирана од страна на Рејмонд Хил и може да консумираат различни малициозен софтвер и реклами кои предизвикуваат скокачки прозорци. Доаѓа со неколку филтри, како што се EasyPrivacy и EasyList. Можете исто така да се одлучите за Ghostery, што е најдобра и најубава алатка за блокирање на pop-up реклами. Може да ги блокира рекламите на Фејсбук, реклами од DoubleClick и Google Translate .

Стоп за пенистер:

Скокачки прозорци лесно ги напаѓаат веб-сајтовите и оперативните системи што ги користите за да промовирате неколку производи онлајн и да заработите пари. Се нарекува foistware, која вклучува платформи како Google, Microsoft Bing, Ask, PUPs и Google Chrome. Лесно решение е да инсталирате програма позната како Unchecky. Ги блокира или елиминира пакетите на понуди кои изгледаат легитимни и се појавуваат во форма на скокачки прозорци.

Стоп за Windows 10 надградби:

"Мајкрософт" се обидува да го добие новиот оперативен систем Windows 10 на повеќе уреди и инсталирал мала GWX (Get Windows 10) алатка на Windows 7 и Windows 8. Ве прашува да ја надградите бесплатно, што не треба. Ви препорачуваме GWX контролен панел на Ultimate Outsider ако сакате да ги блокирате промотивните известувања на Microsoft и досадни скокачки прозорци. Алтернативно, можете да се обидете Ед Бот реклами блокер и да се ослободи од оние pop-up прозорци и банер реклами кои создаваат хаос за вас на интернет.

November 30, 2017