Back to Question Center
0

Semalt Expert дефинира 4 вида на WordPress сајтови

1 answers:

Вашето присуство на интернет може да му помогне на вашиот бренд да се чувствува автентично и да ја зголеми својата вредност и репутација пред потенцијалните купувачи. Ако сте личност во потрагата по работа, можеби ќе сакате да имате висока стапка на успех што е можно со портфолио. Тоа е безбедно да се каже дека WordPress се најдоброто и најзгодно решение за сите ваши проблеми на интернет - laptop computer leasing personal. Ако сакате да направите вашето присуство познато на интернет, WordPress ќе делува како слично на фирмата за архитектура и ќе ви помогне да дизајнирате нешто од едноставните сајтови до професионалните веб-страници.

Оливер Кинг, водечки експерт за Севалт , ги разгледува сите четири типови на сајтови кои лесно може да ги изгради со WordPress и некои алатки кои ќе ви помогнат да направите извонреден и извонреден сајт за кратко време. 10)

1. е-трговија веб-сајтови

Куќата на виски е страницата која продава шкотски виски и е изградена на WordPress. Различни слични е-трговија сајтови дојде во битие, бидејќи на WordPress. Ако имате компанија со големина на Амазон и сакате да го известите светот за тоа, Wordpress е најдобра опција за вас, бидејќи ќе ви помогне да достигнете голем број луѓе. Амазон е одлична онлајн компанија која е управувана од никој друг, од WooCommerce, а неговиот дизајн е заснован на посебна тема на Divi WordPress. WooCommerce е всушност приклучок од Automattic, и има многу опции за складирање. Овој приклучок постои во вашиот WordPress и може да се инсталира за кратко време. Таа има широк спектар на опции и карактеристики, и платени и бесплатни. Друга работа што можете да ја пробате е Easy Digital Downloads и iThemes Exchange..Тоа ви помага да развиете онлајн продавница користејќи ја вашата сметка на WordPress. Вие не треба да заборавите да го напојувате со WooCommerce за опсежни карактеристики и опции.

2. Бизнис веб-страници

Ако сакате компанија од висок профил или бизнис-страница како Mercedes-Benz, WordPress е вистинската опција за вас. Ова производство на автомобили се одлучи за WordPress и стана еден од најдобрите брендови во светот. Совршено ја нагласи својата функционалност и покажа голем број возила за да се ангажира се повеќе и повеќе корисници. Нејзината веб-страница карактеристики елегантни темни сопствени теми кои се вклопуваат со нивниот бренд и возилата. Вистина е дека WordPress има широк опсег на приклучоци, кои можете да ги користите за да креирате контакт форма, слики слајдови, секции за најчесто поставувани прашања и други.

3. Вести портали

Новини портали како Ен-Ен и МТВ Вести избраа WordPress за онлајн редакциите. И двете од овие сајтови имаат голема публика во светот и се познати по своите уникатни распореди и теми. МТВ прославува импресивен стил и го уредува својот пост уникатно. Истото е и ситуацијата со Ен-Ен. Темата што тие ја избраа ги покажуваат основните карактеристики на модерните дизајни, каде што сликите и содржината се мешаат беспрекорно. Со WordPress, можете лесно да дизајнирате слични сајтови и да ги користите неговите приклучоци за анкети на посетители, авторски кутија, споделување на социјални медиуми и други дела. IssueM е најдобриот приклучок за да се направат овие работи.

4. Онлајн заедници

Мора да сте слушнале за вкусна кујна. Ова е местото каде доаѓаат љубителите на храна и ги споделуваат своите рецепти преку интернет и разговараат за нивните навики во исхраната. Оваа страница работи на врвот на BuddyPress, отворен извор WordPress приклучок развиен и започнат од Automattic. Овој приклучок нуди сè што луѓето треба да започнат со социјалните медиуми. Можете лесно да креирате онлајн заедница користејќи го овој приклучок и да ставите повеќе и повеќе читатели.

November 29, 2017