Back to Question Center
0

Semalt Expert - 7-Мора да има Видови на приклучоци за WordPress

1 answers:

Ние не можеме да го негира фактот дека над 25% веб-сајтови и блогови се напојува со WordPress, што го прави најдобар систем за управување со содржини на интернет. Имаше моменти кога blogger.com беше единствениот избор за продавачи на содржини и писатели, но сега WordPress е широко користен и се допадна поради неговата способност да ги прошири функционалностите на една страница. Со едноставни зборови, можете лесно да додадете стотици до илјадници приклучоци на вашиот WordPress сайт и да ги подобри своите перформанси - buy real spanish passports. Приклучоците им го олеснија програмерите и не-програмерите да градат и одржуваат професионална веб-страница. Не ви треба техничко знаење за да стартувате веб-страница, бидејќи додатоците на WordPress се таму за да ја направат вашата работа полесна и побрза од било кога. Некои додатоци на WordPress ни помагаат да го зголемиме сообраќајот на веб-страница или блог, додека другите ни помагаат да ја подобриме девизниот курс и да ја намалиме стапката на отскокнување.

Оливер Кинг, водечки експерт за Семалт Дигитални услуги, прилагоди 7 главни типови на додатоци на WordPress за кои треба да знаете.

1. Кеширање

Кеширањето е еден од најдобрите и најпознатите аспекти за вашиот онлајн бизнис. Тоа може драстично да го намали времето за вчитување на вашите веб страни и да понуди исклучително корисничко искуство. Исто така, ова ви сугерира како да се намали стапката на отскокнување на вашиот сајт и остава добро влијание врз пребарувачите, особено во Google. Колку побрзо вашиот сајт се вчитува, толку е поголема и подобра нејзината ранг-листа на пребарувачи. Не треба да изненадувате што посетителите имаат тенденција да се движат подалеку од вашиот сајт, ако не се вчита во рок од пет секунди. Затоа мора да ја подобрите брзината на вчитување на вашиот сајт со вистински вид додатоци. Иако постојат многу опции, но најдобрите WordPress приклучоци се W3 Total Cache и WP Super Cache.

2. Опција за претплата

Мора да сте слушнале дека парите се сите по пошта. Ова е она што успешните претприемачи веруваат во. Огромната листа на претплатници може да ви помогне да го развиете вашиот бизнис со побрза стапка и може да ви натрупате продажни води. Исто така, ќе им овозможи на веб-администраторите брзо да ги вратат посетителите на нивните сајтови и блогови..Најдобрите приклучоци за претплата за вашата WordPress страница се Sign-Up за Билтен и WP Subscriber Pro .

3. Оптимизација

Ако сакате да возите органски сообраќај кон вашиот веб-сајт или да го подобрите рангирањето на пребарувачот, треба да ги оптимизирате вашите веб-страници за оптимизација. Додавањето на мета наслови, описи и мета тагови рачно е доста бурните и досадни, но интегрирањето на приклучоците на вашиот сајт ќе го отстрани прирачникот и ќе ви помогне да додадете релевантни информации за кратко време. Најдобар и најпознат WordPress приклучоци во овој поглед се WordPress оптимизација од Yoast, Еден оптимизација Пак, и оптимизација Ultimate.

4. Анализа

Како што, впрочем, сите веб-администратори треба да знаат за рангирањето на нивната веб-страница. Без соодветно знаење за квалитетот на вашиот сообраќај, никогаш не можете да ги преземете вистинските маркетинг одлуки. Затоа треба да го интегрирате вашиот сајт и да инсталирате Google Analytics како алатки за анализа на неа. Jetpack исто така е добро да се оди со како што добива право податоци за вас, без да се создаде било забуни за вас.

5. Целни страници

Целни страници играат важна улога во подобрување и подобрување на девизниот курс. Ако сакате да негувате дополнителна продажба води кон маркетинг содржина, маркетинг на социјални медиуми и е-мејл маркетинг, треба да добиете ефективни целни страници. Целна страница може да ги убеди корисниците да се пријават за своите билтени и да ги направат купувањата можни. Во WordPress постојат различни приклучоци кои ќе ви помогнат да создадете релевантни целни страници, но најпосакуваните Landing Pages, Zedity и Optimize Press 2.0 се најдобрите.

6. Поврзани и познати мислења

Речиси сите веб-администратори се борат со проблемот на висока стапка на отскокнување. Корисниците доаѓаат на вашата веб-страница, ја читаат содржината, како и ја споделуваат, и се движат на други сајтови. Ова се случува кога не ја кажете својата приказна впечатливо. Посетител нема да поминат повеќе од три секунди на својата веб-страница и ќе треба да ја намали стапката на отскокнување за подобро рангирање на пребарувачот. Најпознатите додатоци на WordPress кои можат да додаваат Популарни или сродни мислења на вашиот сајт се WordPress Поврзани Мислења, и Yet Another Related Plugin.

7. Интеграција на социјалните медиуми

сајтови на социјалните медиуми ни помагаат многу во онлајн маркетинг. Речиси сите веб-страници се фокусираат на возење на сообраќај од социјални мрежи. Со повеќе од деведесет проценти луѓе кои користат Фејсбук и Твитер за да комуницираат со семејството и пријателите, ништо не е подобро од користење на приклучоците на социјалните медиуми за да ги ангажираат. Најдобрите WordPress приклучоци во овој поглед се Ultimate Social Deux, пловечки социјална лента и социјалните врски.

November 29, 2017