Back to Question Center
0

Семалт Експерт за најдобро слетување & Продај Теми за корисници за WordPress корисници

1 answers:

Ако вашиот WordPress сајт или онлајн бизнис расте неверојатно, треба да треба да ги зацврсти вашите WordPress теми што е можно поскоро. И за тоа, ќе ви треба добро дизајнирана премиум тема и неверојатна целна страница за да направите солидни заклучоци. Постојат два различни типови на целни страници: води страници за генерирање и кликнете преку целни страници. Онлајн е-трговија сајт мора да биде user-friendly и со квалитетен дизајн. Што е најважно, треба да има ефективни страници за продажба - vps game server free. Без премиум или обичај тема за WordPress, нема да можете да ангажирате се повеќе и повеќе корисници, бидејќи корисниците ќе се чувствуваат фрустрирани и вознемирени додека се обидуваат да купуваат на вашата веб-страница.

Оливер Кинг, врвен експерт од Семалт , овде гледа на листата на најдобрите целни страници и теми за продажната страница за корисниците на WordPress:

01. Солоперен:

Оваа тема е развиена од FancyThemes и доаѓа со моќни и неверојатни целни страници кои се дизајнирани да ги зголемат вашите разговори. Оваа тема користи стилска типографија и големи слики и ни помага да ги задоволиме критериумите на високо конвертирачките целни страници. Покрај тоа, тоа ги зголемува приходите на нашиот бизнис во ниеден момент. Целни страници на Солоперен се дел од целата оваа тема; тоа значи дека не морате да инвестирате пари и време за интегрирање на одделни целни страници со оваа тема.

02. JustLanded:

03. Launchit:

Launchkit е една од најдобрите целна страница и теми за продажната страница за веб-страниците на WordPress. Тоа го прави солиден случај за себе и се прилагодува на било која е-трговија сајт погодно. Оваа тема ви помага да ги направите вашите проекти да светат со давање ви многу разновидни опции. Тоа дефинитивно ќе создаде квалитетни целни страници за вас и ќе генерира води во голем број. Оваа моќна и одговорна тема ви овозможува да работите со различни конфигурациски и A / B опции за тестирање, обезбедувајќи одговорност на сите големини на екранот.

Што прави добра тема за продажба?

Една од главните работи што треба да се бара на целниот страница или тема за продажната страница е кој ја развил темата и дали е премиум или бесплатен. WooCommerce е една од најдобрите и најпознати теми на WordPress и содржи многу функции како што се слики со висока резолуција, флексибилност за приспособување и реагирање на сите големини на екранот. Бидете сигурни дека темата што ја одберете ги има следниве спецификации:

  • Опции за создавање области за членство и целни страници
  • Најдобро презентирање на веб содржини, како што се слајд шоу и презентациски простор.
  • Треба да биде компатибилен со сите уреди со различни резолуции.
  • Треба да има карактеристики на оптимизација за да го интегрирате вашиот сајт во резултатите од пребарувањето

Заклучок и дополнителни дополнителни работи кои треба да се разгледаат:

Откако ја избравте темата, ќе треба да работите на својата поставеност и комбинација на бои, правејќи дека темата се совпаѓа со лажат и деловни барања на вашиот сајт. Технички, убавината на вашата тема на WordPress и неговите опции ќе биде многу важна. Можете да инсталирате неколку приклучоци за да го подобрите рангирањето на вашиот сајт и да понудете корисни информации за вашите читатели за да ги претворите во среќни клиенти.

November 30, 2017