Back to Question Center
0

Кои се најдобрите начини да добиете линкови?

1 answers:

Еден од најдобрите начини да се добие органски линк сок од пребарувачите е преку создавање на квалитетни линкови. Проблемот е што многу сопственици на вебсајт, како и SEO специјалисти, не знаат како да добијат линкови органски. Вашата содржина игра во центарот на вашата кампања за оптимизација, но освен ако немате огромна група верни следбеници, веб-страницата никогаш нема да се рангира високо во SERP бидејќи тоа нема да биде видливо за вашите потенцијални клиенти кои донесуваат квалитетен сообраќај кон вашиот сајт.

Во овој напис, ќе најдете некои дефинитивни начини на работа за да добиете најдобар квалитет линкови до вашиот сајт без создавање на било која содржина.

best way to get backlinks

Најдобри начини да добивате линкови до вашиот домен

  • Најди ги сите споменувања за вашето онлајн бизнис и побарајте линкови 13)

Ако имате продолжен постоечки домен и вашата содржина е направена со читач на ум, тогаш шансите дека некој ја споменал вашата страница како референца се високи. Меѓутоа, во повеќето случаи, тие не ставаат врска кога спомнуваат некого. Ваша задача е да ги најдете овие спомени и да ги претворите во релевантни линкови. Можете да го направите ако се јавите со сопствениците на веб-страниците или блогерите кои го упатуваат вашиот бизнис на нивните страници. Ако тие ја вреднуваат вашата страница и се заинтересирани за деловни односи со вас, тогаш најверојатно тие ќе го прифатат вашиот предлог.

За да ги најдете овие споменувања за вашиот домен, можете да користите различни професионални алатки како Semalt Website Analyzer или Moz Web Explorer. Овие алатки ќе ви помогнат да ги најдете сите веб-страници што ви ги споменавте. Може да пребарувате за една од овие алатки користејќи клучен збор или име на домен. Можете да го споменате периодот за да ги пронајдете неодамнешните споменувања и да ги извезете добиените податоци во Excel формат.

Може да контактирате со сопственици на веб страници или блогери кои ве спомнаа преку е-пошта или линкови со социјални медиуми.

Вие исто така може да имаат корист од Semalt веб-страница аналитичар наоѓање на било особено веб-сајт или група на сајтови кои користат специфични зборови за пребарување поврзани со вашиот бизнис.

get backlinks

  • Пребарај за мртви Википедија линкови и добиј бесплатни, висококвалитетни линкови

Википедија е една од најавторитетните веб-страници во светот. Тоа е причината зошто добивање на врвен квалитет линкови од овој извор може да направи чуда. Можете да го измамат системот и да ги најдете мртвите врски за да ги поправите со релевантните врски од вашиот сајт. Изберете само оние написи што припаѓаат на вашата лажат. Откако ќе најдете Wiki-страница со релевантни за вашата индустрија статија со скршена врска, притиснете Ctrl + F и напишете ја мртвата врска. За да ја замените мртвата врска со твое, треба да креирате сметка на Википедија, да се најавите со овој систем, да ги достигнете релевантните статии кои имаат прекинати врски, кликнете на опцијата за извор на измена и заменете ја мртната врска со вашата backlink.

За да ја завршите оваа постапка, одете до дното на страницата и изберете го делот "Резиме на уредување". "Тука накратко треба да ги опишете промените што сте ги направиле и притиснете го копчето" ова е мало уредување ", а потоа" зачувајте промени ". Тоа е сè, сега Википедија поседува квалитетна врска до вашиот домен, ја поттикнува вашата марка на власта на интернет Source .

December 22, 2017