Back to Question Center
0

Дали има некој докажан начин да се изградат врвни линкови за односи со јавноста за е-трговија?

1 answers:

Ајде да се соочиме со тоа - градење врски врски со врски со РР никогаш не била лесна задача, особено во однос на веб-продавницата за е-трговија. Работата е дека сега повеќето од стариот стил техники не успеваат да ги вршат толку парична казна. Што повеќе - што може да биде дури и штетно за вашиот проект за е-трговија. Значи, подолу ќе одам да набројам неколку докажани рамки со содржина и основни средства за успешен пристап до конечно да добијам високо врски со врски со РР за вашата веб-продавница. Тука тие се - дефинитивни водичи, експертски прегледи и гостин блогирање.

Но, пред сè друго, ајде да го провериме уште еднаш - што се однесува на е-трговија содржината маркетинг. Запомнете, SEO често ни кажува дека квалитетна содржина е крал, нели? Така и врската зграда! Мислам, не станува збор само за создавање на звучна содржина. За да заработите високо лични врски со вашата содржина, потребен ви е таков план:

high pr authority backlinks

 • да ги идентификувате целите за содржината - да одберете помеѓу сообраќај и конверзија;
 • размислете за вашиот "идеален клиент", неговите потреби, чувства и намери;
 • ги бара индустријата влијател и ги промовира;
 • ја обликува најрелевантната содржина и го прави визуелно привлечен;
 • не заборавајте да работите на оптимизација на содржини пред да се оди во живо;
 • да ги промовира и реинвестира главните парчиња од вашата содржина;
 • направи рекурзивни распоред за објавување на идните публикации.

  Ништо не е поповолно да се изградат врвни линкови на ПР авторитети од добро изработените и правилно истражени комплетни дефинитивни упатства. Мислам дека кога некој треба да го слушне вистинскиот глас на индустријата - зошто не треба да биде после вас? Сè што ви треба тука е да инвестирате некое време и напор за да го создадете. Меѓутоа, не се чувствувате разочарани, бидејќи всушност не треба да станете единствен глас. Само помислете на себеси како тутор или куратор - повлечете сè заедно и им давајте на луѓето само најдобрите од најдобрите. Ако сеуште ја разгледувате оваа прилично сериозна инвестиција на вашето време, ве уверувам дека со текот на времето солиден водич ќе ви донесе природни високоризични врски со врски на подолг рок.

  Експертски прегледи

  Експертските прегледи не се само докажан начин за добивање на високо лични врски со врски со јавност, туку вршат успешен консензус и градат поцврсти односи со вашата целна публика. И сè е многу поедноставно отколку што може да мислите затоа што трикот е да го изберете вистинското и тесното прашање или проблем. Следно, одберете неколку прашања за вашите експерти за да одговорите. На тој начин, имајте на ум дека вашата цел е да обезбеди детален одговор или чекор-по-чекор решение за одредено прашање. Откако ќе се направи - едноставно покани влез од експертите поврзани со индустријата, и ќе завршиш.

  authority backlinks

  Блогирање на гости

  Креирањето висококвалитетна содржина специјално прилагодена за он-лајн публикации отсекогаш била сигурен начин за добивање на некои врвни врски. Слично како со маркетинг старата школа, гостинското блогирање е заемно корисен однос кој секогаш дава многу можности за двете страни. Тука се појавуваат вашите основни содржински рамки. И се што ви треба тука е да се развие позитивна врска со целните индустрии, да ги љубат вашите содржини, да ги објавуваат и да добијат неколку вредни високо лични врски со врски со ПР на вашиот веб-сајт Source .

December 22, 2017