Back to Question Center
0

Можете ли да ми помогнете да најдете високи ПР линкови за продажба?

1 answers:

Јас признавам дека воопшто не е лесно да го пронајдете вистинското и сигурно место што нуди високи ПР линкови за продажба. И, се разбира, речиси е невозможно да се изградат доволно линкови со високи домени, PageRank и Page Authority резултати - на чисто природен начин, без платени шеми. Идеално, користејќи само легитимни извори за да добиете квалитетни линкови што упатуваат на веб-страниците на вашиот сајт или блог. И јас имам неколку места за да најдете висока ПР backlink за продажба - се надевам дека со најмалку ризик е можно да се препуштите на ранг казна со Google.

Право места со високи ПР линкови за продажба

Нема потреба да губите време да ви даде досаден потсетник - секоја акција која вклучува платени врски за SEO секогаш да биде дефинитивно ризичен потфат. Тоа е причината зошто подолу ќе ви покажам некои докажани и повеќе или помалку безбедни места наместо тоа. Ако сте доволно храбри (или безгрижно - кој знае?), Тука е местото каде што можете да го поттикнете вашиот SEO - барем без да подигнете црвено знаме со Google веднаш.

  • Управување со линкови - овој ресурс може да се препорача како најдобра опција за прво да се обиде со стекнување платени линкови на навидум природен квалитет за зајакнување на оптимизацијата во обем. Можете да најдете таму широк достапноста на различни врски со различни DA, PA и PageRank резултати. Имајте на ум дека, со оглед на тоа дека вашиот буџет е премногу тежок, оваа опција ќе биде вашиот најдобар избор - нудејќи најверојатно најевтините ценовни ознаки меѓу останатите места со докажани места кои се занимаваат со големи линкови на ПР за продажба.

  • Black Hat Links - е второ најдобро место за купување или неколку вршење линкови или дури и голем сет кои доаѓаат во најголемиот дел и со попуст цена. Но, јас препорачувам да се разгледа овој извор на платена врска зграда само во случај да сте подготвени веднаш да купите најмалку 50-60 линкови. И многу посебна карактеристика на ова место е дека речиси секоја backlink може да се купи таму доаѓа со DoFollow атрибут на располагање.
  • Fiverr - и покрај оваа страница е добро позната меѓу дигиталниот маркетинг и партнерските маркетиншки заедници е сè уште може да стане многу добра опција за оние кои бараат високи ПР линкови за продажба. Забележете дека, сепак, Fiverr ќе ви донесе мерлив напредок во оптимизација само кога се користи внимателно. Мислам дека има премногу различни автоматски алатки достапни таму, така што никогаш не треба да брзате за добивање на што повеќе врски што е можно. Запомнете дека прекумерно брзите добивки во зградата за врски секогаш ќе се гледаат сомнителни во очите на Google.
  • линкови Hub - е последната опција што се осмелувам да препорачам да се обидувам да купам квалитетни линкови за SEO. Меѓу нејзините најсилни страни е годишната гаранција која доаѓа со секоја backlink купена на Backlinks Hub. И се чини дека овој ресурс се обложува повеќе на квалитетот отколку достапноста. Сепак, вообичаените ознаки за тарифи може да изгледаат малку залудни Source .
December 22, 2017