Back to Question Center
0

Како линкови од PR8 веб извори можат да влијаат на вашиот сајт оптимизација?

1 answers:

Влезни линкови се многу значајни фактори за веб-страниците. Ако сакате да го зголемите веб-сајтот сообраќај и пласман позиции, најдобар начин да го направите тоа е да се здобијат со PR 8 линкови. Постојат многу високо авторитативни веб извори од кои можете да добиете квалитетни врски со линкови. Сепак, не сите веб-администратори знаат како да добијат линкови од овие извори и мислат дека тоа не е можно или скапо.

Во оваа статија ќе разговараме за методите за добивање на високо обработени линкови од ПР од веб-извори и платформи на Google како што се Google+ и други. Ние ќе ви покажеме дека е прилично лесно и бесплатно да добивате линкови од Google. Па, да почнеме!

Како да креирате PageRank 8 dofollow линкови од Google Drive?

Следните чекори ќе ви помогнат да добиете релевантни и квалитетни надворешни врски од Google и да го подигнете вашиот домен авторитет. Покрај тоа, овие линкови ќе ви помогнат да го зголемите вашиот сајт PageRank и да го зголемите органскиот сообраќај кон вашите страници.

 • Најавете се на вашата сметка на Gmail или ако сè уште немате, создадете детал за најавување на Gmail.
 • Отворете го вашиот Gmail и кликнете на делот "мојот диск".
 • Направете нова папка во Google Drive. Можете да му дадете некое име на папката.
 • Потоа креирајте HTML датотека во бележник. Тука треба да го вметнете линкот на вашиот сајт до релевантниот текстот за прицврстување. За да се постигне оваа задача, треба да внесете посебен HTML код со вашиот блог или URL-то на веб-страница.

Бесплатни линкови до вашата веб-страница

 • Кога кодот е направено, треба да ја направите оваа папка и датотека видлива за Google ботови. Бидете сигурни дека користите ознака dofollow со линкот на вашиот веб-сајт. Потоа кликнете на копчето "Сподели" и споделете ја вашата датотека со јавноста.
 • Отворете ги поставките за споделување и изберете опција "Јавно на веб". Вашата датотека е отворена за сите сега.
 • Кликнете на папката и изберете "Детали и активност" копче.
 • Во десната страна, ќе видите дел "Детали". Копирајте ја вашата врска таму.
 • Отворете го новиот таб во вашиот прелистувач и ставете го копираниот URL.
 • Внесете го вашето име на датотека и внесете го.
 • Како резултат на тоа, ќе ја набљудувате потребната страница со линкови на dofollow.

Како да креирате PageRank 8 dofollow линкови од Google Plus?

Google Plus е платформа за социјални медиуми во сопственост на Google која обезбедува неверојатна можност за експерти за оптимизација да креираат некои квалитетни врски. Можете да изградите PR8 dofollow линкови во About section и Story part. Покрај тоа, можете да креирате врски и во страната и профилот, користејќи го сидро текстот. Сè што ви е потребно е да ги пополните информациите за себе во наведените делови и да внесете линкови до вашата веб-страница.

Како да креирате PageRank 8 dofollow линкови од Википедија?

Важен дел од содржината од вашата страница или блог може да се користи како извор од Википедија. Со пребарување на вашата област на експертиза, додавање на релевантен субјект и цитирање орган ќе создаде неколку висококвалитетни PR10 линкови кон вашиот веб извор Source .

December 22, 2017