Back to Question Center
0

Како да креирате бројни линкови одеднаш?

1 answers:

Во моментов, секој знае дека линкови не се создадени подеднакво. Линк зградата беше едноставна оптимизација техники пред Google е основана својата пингвин ажурирање. Денес, ако пишувате многу статии и ги доставувате до разни веб-сајтови за поднесување на статии, тие или нема да ви дадат резултати или ќе предизвикаат казни за пребарување. И, запомнете, никој не знае што Google ќе го направи следно. Секој пат кога ќе се обидете да пребарувате алгоритам за пребарување, треба да бидете подготвени да добиете санкции.

Сепак, тоа не е причина да престанете да правите нешто за стекнување врска. Наместо тоа, треба да научите како да генерирате висококвалитетни Влезни линкови на вистинскиот начин.

Не верувам дека секој кој тврди дека врската зграда е мртов. Линкови остануваат главен фактор на рангирање. Сепак, само органски и подеднакво добиени врски можат да доведат до резултат.

Овој пост е дизајниран да ги споделите со вас неколку корисни совети како да направите врски на скалабилен начин.

Како да креирате здрава основа за градење врски?

Да замислиме дека креираш нова содржина и сакаш да ја промовираш на страницата со резултати од пребарувањето на Google. Бидејќи знаете дека подобрените високи ПР резултати од линкови од сајтови за квалитет, нема да има смисла да генерираат Влезни линкови што е можно побрзо? Не е разумно да се изградат многу влезни линкови до новата содржина за краток период. Таквите активности ќе изгледаат сомнително за Google. Подобро решение е да им помогнете на Google да ја пронајде и индексира содржината. Тоа ќе потрае некое време, но поседуваат поголема вредност на вашиот сајт. Откако вашата содржина ќе биде индексирана, можете да добиете органски врски сок и да го подобрите вашето рангирање.

Како да помогнете на Google да ја пронајде и индексира содржината?

За да се забрза процесот на индексирање содржина, можете да го користите Alexa алатка. Веб-роботите постојано го разгледуваат ова место. Кога внесувате URL на вашиот домен на алатката Алекса, тој автоматски ќе ја додаде вашата нова, оптимизирана страница во базата на податоци. Кога пребарувачките пребарувачи повторно го анализираат вашиот сајт, оригиналниот дел од содржината ќе биде анализиран и од Google.

Друг ефикасен начин за привлекување на ботови на Google кон вашата содржина е да креирате инфографика управувана со податоци. Може да работи за вас, бидејќи социјалните медиуми помагаат за побрзо индексирање и видливост. Затоа, ако вашата нова содржина стана популарна на платформите за социјални медиуми, им дава сигнал на Google дека корисниците го наоѓаат вашиот квалитет на содржината и врските во вредност. Тоа значи дека од време кога ќе започнете да генерирате надворешни врски околу овој квалитетен дел од содржината, секоја врска на веб-страницата станува органска.

Сепак, треба да бидете сигурни дека ќе споделите релевантни и корисни за содржината на читателите, бидејќи секоја нова статија, пошта или линк треба да им даде дополнителна вредност на вашите потенцијални клиенти.

Како традиција, традиционалната зграда за застарена врска не се грижи за крајниот корисник. Сепак, за да добиете квалитетен линк сок и да изгледате природно во очите на пребарувачите, треба да се фокусирате на она што сака вашата публика. Вашите читатели не треба да жалат што следат предложената врска Source .

December 22, 2017