Back to Question Center
0

Semalt: 5 начини за превисока вашата оптимизација на анализа со веб стружење

1 answers:

Интернетот е полн со совети за оптимизација. Со веб отпад ИНГ, можно е да се смениме веб-страниците на нашите конкуренти за да се осмислат стратегии за надминување на нив. Без разлика дали треба да ја избришете насловот ознака, мета описи или клучни зборови, треба да го користите десниот скрепер за содржина за да ја завршите работата.

Еве 5 различни начини за надминување на вашата SEO анализа со веб стружење.

1. Анализа на клучни зборови на конкурентот:

Можете лесно да го изгребате веб-локацијата на вашиот конкурент и да ја добиете неговата содржина за анализа на клучни зборови. За таа цел, можете да го користите SEMRush и да ги пребарувате соодветните клучни зборови. SEMRush е сеопфатна алатка за обработка на податоци . Со него, можете да одредите кои клучни зборови ги користат вашите конкуренти. Исто така, можете да ги дознаете неговите долго-опашка и кратки опашки клучни зборови и да ја стартувате вашиот сајт во подобар начин.

2. Ефикасноста на страниците:

Различни алатки и услуги на SEO се фокусираат на домените и клучни зборови за подобри рангови. Важно е да ги изгребате податоците за да ги подобрите вкупните перформанси на вашите веб страни. Дали сакате да привлечете повеќе сообраќај кон вашата веб-страница или блог? Google Adwords API е одлична алатка која ги отстранува податоците и лесно ги индексира вашите веб страни. Исто така, тоа помага да се подобри ефикасноста на вашата веб-страница и го зголемува нејзиниот ранг.

3. Мета-податоци Екстракција:

Кимоно лаборатории и увоз. io се две извонредни веб алатки за гребење . Тие помагаат да се извлечат мета-податоци и лесно да се индексираат нашите веб страни. Ако сакате да дознаете зошто страницата на вашиот конкурент е рангирана подобро од твое, можете да пробате било кој од овие алатки и да пронајдете соодветни клучни зборови за вашиот сајт. Со увоз. io и Kimono, можете лесно да ги извлечете мета описи, мета наслови и мета таговите и да ја подобрите ефикасноста на вашиот веб-сајт.

4. Скрепа веб-страници за ранг страница:

Целта на оптимизација е да се зголеми ранг на страница за дадените клучни зборови. Сите веб-администратори треба SEO веб стругалка што може да им помогне да ги подобрат вкупните перформанси на нивните сајтови. Откако податоците ќе бидат целосно извлечени, можете да го објавите на свој блог и да возите квалитетен сообраќај кон него. Може да се обидете Scrapy, алатка за извлекување на податоци која ги отстранува информациите од различни веб-страници без да ги менувате вашите главни клучни зборови. Еден начин да се зголеми ранг е да се најде она што вашите конкуренти го прават и имитираат нивните веб-сајтови.

5. Внатрешни и надворешни врски:

Тоа е безбедно да се каже дека веб стружење и оптимизација имаат силна врска. Секогаш ви требаат внатрешни и надворешни врски за подобро рангирање на пребарувачот. Со Getleft, ParseHub и OutWit Hub, вие не само што може да индексирате и да ги извадите вашите веб страни, туку и да изградите силни внатрешни врски.

Со веб-алатки за гребење, можете лесно да одредите колку клучни зборови вашиот сајт го искористил. Во вашата содржина треба да има оптимален број клучни зборови и може да помогне да се избегне полнење на клучни зборови. Понатаму, можете да изгребете корисни податоци од видеата и сликите. Со вистинскиот вид алати за стругање , можете лесно да ги извлечете информациите од слики и видео клипови и може да ја зајакнете рангирањето до одреден степен. На кратко, веб стружење и оптимизација може да помогне да се разбере како вашиот конкурент е добивање на врвот на резултатите од пребарувањето Source .

December 22, 2017